פנימיית האורנים

פנימיית האורנים הינה פנימייה פוסט-אשפוזית לנערים ונערות בגילאי 12-18, המתמודדים עם קשיים נפשיים ורגשיים. הפנימייה פועלת בקמפוס מפואר ורחב ידיים בעיר ראשון לציון ופועלת במרץ לשם קידומם של חניכי הפנימייה בתחומי הטיפול, שגרת החיים בפנימייה מבוססת על תפיסת המילייה הטיפולי ומתוך הבנה כי מכלול ההתנסויות של הנערים והנערות במהלך שגרת היומיום הינן בעלות אופי והשפעה טיפולית. בפנימייה צוות רב מקצועי רחב הפועל כל העת לשם יצירת שיפור במצבו של החניך ומתוך מאמץ מתמיד להביאו להיות בוגר נורמטיבי ומתפקד בקהילה.

בפנימיית האורנים נפתח השנה בית בוגרים חדש לתלמידי השכבה הבוגרת. מטרת בית הבוגרים לאפשר לחניכים להתמודד בכוחות עצמם עם הקשיים של חיי היום יום. מטרה נוספת היא להכין את אותם חניכים שנבחרים מתוך כלל חניכי הפנימייה לחייהם כבוגרים.

אורגד בורג, מנהל הפנימייה: 

"אנחנו דוגלים ברעיון 'השער נעול אך פתוח'. כמסגרת טיפולית, אין אנו מגדירים כי הפנימייה הינה מסגרת סגורה אלא ההיפך, הפנימייה הינה מסגרת פתוחה המעודדת ביקורים מן החוץ והשתתפות של החניכים בפרויקטים בחוץ. החל מהתנדבויות בתחנת מכבי האש בראשון לציון, בחוות הסוסים שנמצאת בסמוך לפנימייה, בחוג משחק בקהילה, בתעסוקה של בני נוער ובעוד שלל תחומים, אפשר לראות כיצד הפנימייה רואה את עצמה כחלק מן הקהילה בה היא מתקיימת".

"אני גאה לומר שאנו כמסגרת מאמינים מאוד במודל שנוצר בתוך הארגון שלנו ואשר נקרא 'מודל ההורות המשותפת'. הכוונה היא שאיננו לוקחים את החסות המלאה על החניך עם קליטתו אלא מייצרים תהליך בו השותפות בקבלת ההחלטות, ההתמודדות עם משברים והאחריות על התהליך עצמו הם קודם כל של החניך ולאחר מכן של הפנימייה וההורים יחדיו. עם התקדמות התהליך, האחריות של החניך והאחריות ההורית גדלה והאחריות של צוות הפנימייה קטנה עד לסיום התהליך שלו בפנימייה. בכדי לקיים את המודל הטיפולי, אנחנו מייצרים מנגנונים של טיפול והדרכת הורים וכיום, חמישים אחוז מהורי החניכים עוברים הדרכת הורים במסגרת, בין אם הדרכה פרטנית ובין אם הדרכה קבוצתית".

צרו קשר

כל הזכויות שמורות © 2019 קבוצת גיא

בנייה MST

כל הזכויות שמורות © 2019 קבוצת גיא

בנייה MST

דילוג לתוכן