Date

מדריך בפנימייה

המקום האידיאלי בו ילד אמור לגדול הוא בית. אבא, אמא וביטחון. אבל לא לכל ילד קיימים הצרכים הבסיסיים הללו, לא כל נער יכול לגדול בבית שלו ולבנות את האישיות שלו באופן הרצוי. יש בהחלט לא מעט ילדים ונערים שזקוקים לפתרון חוץ ביתי – פנימייה. אכן, פנימיות רבות פועלות ברחבי הארץ ודואגות לספק לנערים ולילדים את כל הצרכים שלהם, ממש כמו בבית. כמובן שכדי לספק זאת נדרש צוות מקצועי ומנוסה. כולל אם / אב בית, מדריך בפנימייה ואנשי צוות נוספים.

מדריך בפנימייה – למי התפקיד מתאים?

מדריך בפנימיה הוא תפקיד חינוכי ובעל משמעות רבה. המדריך הוא איש הצוות שמגיע במגע עם התלמידים שחוסים בפנימיה, זה שמדריך אותם, אוכף את הכללים ודואג לרווחת התלמידים. כדי להיות לעסוק בכך יש לעבור הכשרה מתאימה, אשר כוללת ידע תיאורטי על צרכי ילדים ובני נוער, היא כוללת התייחסות למורכבויות שקשורות לילדים ונערים שלא יכולים להמשיך לגדול בחממה הטבעית שלהם -הבית וההורים.

הגשת מועמדות - דרושים

מוזמנים להגיש מועמדות בצירוף קו"ח באמצעות הטופס

יכולות אישיות ותכונות

מלבד להכשרה שצריך לעבור כדי להיות מתאים למלא תפקיד של מדריך בפנימיה, חשוב לציין כי איש מקצוע טוב הוא כזה שיש לו תכונות בסיסיות שמתאימות לתפקיד. כולל סבלנות ויכולת להכיל את הנערים על הצרכים הנפשיים והרגשיים שלהם, כולל גישה לילדים והבנה לנפש שלהם. המדריך זהו אדם שמגיע עם חזון ועם שליחות, זו לא עוד משרה, לא כמו איש מכירות ולא כמו איש ייצור. התעסקות עם נפשות של ילדים או נערים היא עניין מורכב שדורש הבנה, גישה והכלה רבה.

מדריך בפנימייה שכר

אמנם תפקיד של מדריך בפנימיה הוא תפקיד המביא בתוכו שליחות וחזון, רצון להעניק ולהתמסר לאחרים, אך יחד עם זאת מדובר בעבודה לכל דבר ועניין. וזה אומר שבשלב הבירורים, חשוב להתייחס גם לנושא מדריך בפנימייה שכר. מה שאומר שעליכם לבדוק מהם התעריפים של השכר ומהם תנאי ההעסקה. כך תוכלו להגיע למשרה אשר מתאימה לשליחות הפנימית שלכם ולרצון האמיתי שבוער בתוככם, וזאת בתנאי שכר הולמים שמאפשרים לכם להתמסר לתפקיד.

מדריך בפנימייה – השתלמות והתקדמות

מדריך בפנימיה הוא איש צוות שנפתחות בפניו הזדמנויות רבות להתקדם בסולם התפקידים. לשם כך עליו לעבור השתלמויות וקורסים ייעודיים, לקבל ייעוץ במהלך תקופת עבודה בפנימיות וכך לרכוש מיומנויות וכלים, להתקדם ביכולות האישיות, וכך להיות מתאים ומסוגל לבצע תפקידים נוספים בקרב ילדים או בני נוער. כך שמעבר לעניין השכר, כדאי לבחון אפשרויות קידום מקצועי ועלייה בסולם הדרגות. מה שהופך אותה לבעלת משמעות רבה יותר ביחס לעתיד המקצועי.

מדריך בפנימייה דרושים, היכן?

שלב חיפוש נהעובדים לעיתים עלול להיות שלב מאתגר ומתיש. לאחר שהחלטתם שאתם רוצים למלא תפקיד בתור מדריך בפנימיה, והחלטתם שאתם רוצים להשתלב בעשייה למען ילדים ונערים שחוסים בפנימיות מסיבות כאלו ואחרות, כעת אתם רוצים למצוא פנימייה שצריכה אנשים כמוכם. נכון, לא תמיד זה קל למצוא מקום מתאים, לעיתים אתם עלולים לעבור מסכת מורכבת ומסתכלת של חיפוש אחרי משרה בתוך פנימייה שמתאימה לכם מכל בחינה שהיא. אך חשוב לזכור – אם אתם מתאימים לתפקיד ויש לכם יכולת למלא אותו, יגיע היום בו תמצאו משרה שתענה על הציפיות שלכם ותוכלו להצליח.

מדריך בפנימייה ומגורים

חשוב לדעת שתפקיד מדריך בפנימיה כולל בין היתר משמרות לילה ושבתות. מה שאומר שהמשרה שלכם איננה רק בשעות הרגילות, אלא בשעות שאינן קונבנציונאליות. האם מתאים לכם לעבוד בשעות הלילה? ללוות ילדים ונערים בפנימייה גם בסופי שבוע? למצוא עבודה עם נוער בסיכון? כי המדריך ממלא צורך בסיסי ויומיומי עבור הילדים החוסים בפנימיה. וזה כולל כמובן משמרות בלילות, בשבתות ובחגים.

שליחות, חברה, צוות ופרנסה

למשרה בתור מדריך בפנימיה דרושים אנשים שמוכנים למלא תפקיד שמשלב בתוכו מספר רכיבים חשובים, לדוגמא דרושים סטודנטים לסיעוד שמכירים את הנושא. המשרה נותנת ביטוי לשליחות שמפעמת בתוככם ולידע המקצועי שרכשתם, מספק לכם מקום לחיות בו לצד אנשי צוות שממלאים תפקיד דומה לזה שלכם. וכמובן – מהווה מקור פרנסה והכנסה חודשית קבועה. כל זה יכול לחבור יחד אצל עובדים שמתאים לכם למלא תפקיד בתור מדריך בפנימייה ולסייע לילדים או לנערים לגדול בתנאים אופטימליים ככל שניתן.