קהילה תומכת "בית גיא" – ב"ש

קצת עלינו
היסטוריה
שירות זה הוקם ב2005 כמענה דיור לצעירים במודל של הוסטל ועבר לפני כחמש שנים למודל מתקדם של קהילה תומכת המעודד עצמאות והתפתחות בתהליכי שיקום
קהל היעד
הקהילה התומכת הינה מסגרת דיור המיועדת לצעירים בגילאי 18-35 המתמודדים עם אתגרים נפשיים ורגשיים (זכאי סל השיקום) אשר מעוניינים לרכוש מיומנויות לקידום עצמאותם תוך שהות בקהילתם הטבעית והתמודדות עם אתגרי החיים.

הקהילה מחולקת לארבעה בתים כאשר הבית המרכזי מאוייש לאורך כל שעות היום ומשמש כליבת הקהילה ומעניק מענה לדיירי הבית אך גם לדיירי הבתים העצמאיים, במידת הצורך. הבתים העצמאים מאויישים 8-14 שעות ביום ומהווים גשר מעבר לקראת יציאה למגורים עצמאיים עתידיים. כאמור, כל בית מספק מענה ייחודי לצעירים וצעירות בעלי צרכים רגשיים ותפקודיים שונים כאשר כל צעיר/ה מקבל את המענה בהתאם לצרכיו
הצוות המטפל
צוות הקהילה התומכת הינו צוות איכותי ומקצועי וכולל מנהלת שירות, עובדות סוציאליות, פסיכיאטר, רכזי תחום ומדריכי שיקום. הצוות עובד על פי גישות מקצועיות מגוונות ומודרניות לצד קשר אותנטי, כנה ומעצים. הבית המרכזי המשמש כליבה, הינו הוסטל המאוייש לאורך כל שעות היום ומעניק מענה לדיירי הבית אך גם לדיירי הבתים העצמאיים, במידת הצורך. הבתים העצמאים מאויישים 8-14 שעות ביום ומהווים גשר מעבר לקראת יציאה למגורים עצמאיים עתידיים.
הייחודיות של המקום
אנו מאמינים כי ביכולתו של כל צעיר/ה לחיות חיים בעלי איכות ומשמעות התואמים את יכולותיו, רצונותיו ושאיפותיו. לפיכך, הצעירים בשותפות עם הצוות הטיפולי / שיקומי מתווים את תוכנית השיקום האישית שלהם תוך מתן דגש על אלמנטים המשמעותיים לעולמם של הצעירים – שילוב בתעסוקה ופיתוח קריירה, השלמת השכלה ופנייה להשכלה גבוהה, התנדבות בצבא, שילוב בשנת שירות ועוד. כמו כן, נעשה שילוב מקסימלי בקהילה הטבעית לצד פיתוח והענקת מענים לתחומים רבים בשיתוף הצעירים כגון; סדנאות בתחומים שונים, פעילויות חברתיות, פעילויות פנאי ונופש.
לצאת מהקופסא
מיתוך הכרה בחשיבות של קידום בריאות ואורח חיים בריא והן למידת מיומנויות לעצמאות בתחום ניהול הבריאות וניהול המחלה, בכל שנה מתקיימות תוכניות ייעודיות שמטרתן לסייע לצעירים בקידום הבריאות האישית כגון : מיניות בריאה, תזונה, הפסקת עישון, קב' ספורט ועוד.