דיור נתמך "הרים" – באר שבע

קצת עלינו
היסטוריה
דיור מוגן "הרים" הוקם בשנת 2011 בעיר באר שבע במטרה ליצור רצף טיפולי הממשיך את המענה הייחודי הניתן למתמודדים צעירים המסיימים את שהותם בפנימייה או לחילופין את תהליכם בהוסטל צעירים. כיום השירות מיועד לכלל הצעירים.
קהל היעד
צעירים (גילאי 18-35) המתמודדים עם אתגרים נפשיים וזכאי סל שיקום, המתגוררים באופן עצמאי בקהילה או לחילופין בבית הוריהם ומעוניינים ברכישה /הרחבה של מיומנויות הדרושות לניהול אורח חיים עצמאי בקהילה.
הצוות המטפל
צוות הדיור כולל מנהלת שירות, עוסים ומדריכים שיקומיים. הצוות הינו איכותי, מקצועי ומתמחה בליווי צעירים המתמודדים עם אתגרים נפשיים לצד אתגרים המאפיינים את גיל ההתבגרות והבגרות הצעירה.
הייחודיות של המקום
כל צעיר מלווה ע"י עו"ס ומדריכ/ה שיקומי/ת שביחד מגבשים תוכנית טיפול ושיקום פרטנית התואמת את רצונותיו ויכולותיו של הצעיר. הצוות מסייע לצעיר בפיתוח מיומנויות, הרגלים תפקודיים ונגישות למשאבים הנחוצים לקידום המטרות האישיות. בדרך זו, יכול הצעיר לנהל את חייו תוך עצמאות מירבית, להגשים את רצונותיו ושאיפותיו בתחומים שונים ומגוונים כגון השכלה, תעסוקה, חברה ועוד.
לצאת מהקופסא
הדיור הנתמך מעודד יוזמות שעולות מהדיירים וביניהן הוועד החברתי שהוקם ע"י הדיירים במטרה להעשיר את שעות הפנאי ולהרחיב את מעגל הקשרים החברתיים. הוועד מקיים פעילויות פנאי אחת לחודש כגון – מפגשי למידה בנושאים שונים, פעילויות סביב החגים, ארוחות משותפות ועוד..