דיור מוגן לנפגעות טראומה מינית ענבלים קריות

קצת עלינו
אנחנו בכמה מילים
ענבלים מספקת שירותי שיקום ייעודיים לנפגעות טראומה מינית ברחבי הארץ. שיקום הנפגעים/ות מתקיים על פני רצף שיקומי הדרגתי אשר מאפשר לדיירים/ות לעבור תהליך שיקום המותאם לקצב ולמורכבות של הפגיעה. דיור מוגן לנפגעות טראומה מינית בקריות מטרתו להרחיב את המענים הקיימים באזור הצפון עבור זכאי/ות סל שיקום המתמודדים בחיי היום יום עם השלכות הטראומה שחוו, תוך היכרות עמוקה עם מורכבות הכרוכה בכך ועם הצורך הרב שקיים בשטח למענים אלו. השירות ניתן לדייר/ות המתגוררים/ות בדירות בקהילה ומשתלבים/ות בחיי הקהילה. הם מלווים/ות מספר שעות ביום על ידי צוות של עובדות סוציאליות ומדריכות שיקומיות המוכשרות בתחום הטראומה המינית.
המטרות שלנו
מטרת הצוות המלווה את הדיירים/ות הינו לסייע להם למצוא את דרכם האישית לצמיחה ולהתפתחות, באמצעות תוכנית שיקום אישית ייחודית המותאמת לנפגעי טראומה מינית. התוכנית נבנית בשיתוף פעולה מלא עם הדייר/ת, תוך הקשבה לרצונות, משאלות והיכולות הייחודיות של כל אחד/ת. הצוות עובד עימם/ן על יצירת מוגנות אישית ופיתוח מיומנויות של קבלת החלטות נכונה לצד הבנה של דפוסי התנהגות פוגעניים. הצוות עובד עם הדיירות על פיתוח מיומנויות של שמירה על הביטחון האישי תוך בניית תכנית שיקומית הכוללת את כל מרכיבי ה-I.A.D.L, בשיקום ושילוב תעסוקתי ו/או הכשרה לימודית בצד לימוד התנהגויות בטוחות.
הצוות במקום
צוות הדיור המוגן, המורכב ממדריכות שיקומיות ומתאמות טיפול, עובר הכשרה והדרכה ממוקדת טראומה, שמכווינה ומסייעת לו להתמודדות עם התנהגויות וסימפטומים המייחדים טראומה מינית, תוך שימת דגש על הכאן ועכשיו ורכישת מיומנויות ושיטות עבודה פרקטיות למצבים מורכבים אלו, שנשענת ומדברת את שפת ה DBT.