דיור מוגן חדרה

קצת עלינו
איפה בארץ
דיור מוגן נותן שירותי שיקום בתוך הבתים של הדיירים הפרוסים ברחבי חדרה והסביבה. ניתן שירות גם באזור פרדס חנה, כרכור וחריש. וכן בזכרון יעקב ויישובי חוף הכרמל.
הסטוריה
דיור מוגן חדרה החל לפעול בשנת 2004, כאשר השירות החל עם מס' דיירים שעשו תהליך בהוסטל לצעירים בחדרה והיה צורך לעזור בשילובם בדירות בקהילה. כעת הדיור מונה 110 דיירים
קהל היעד
דיור מוגן ענבלים מספק שירותי שיקום לנפגעי נפש צעירים ומבוגרים, המופנים דרך סל שיקום, מכל רחבי הארץ.
הצוות המטפל
הדיירים מלווים מספר שעות ביום ע"י צוות של עובדים סוציאליים ומדריכים שיקומיים ומשתלבים בחיי הקהילה. מטרת הצוות המלווה את הדיירים הינו לסייע להם למצוא את דרכם האישית לצמיחה ולהתפתחות, באמצעות תוכנית שיקום אישית ייחודית.
הייחודיות של המקום
הדיירים המתגוררים בדירות בקהילה, התכנית נבנית בשיתוף פעולה מלא של הדייר, תוך הקשבה לרצונותיו, משאלותיו ויכולותיו הייחודיות. מטרת העבודה המשותפת לקדם את תהליך ההחלמה, באמצעות בניית זהות מחודשת ושילובו מחדש של הדייר בקהילה, תוך קיום אורח חיים עצמאי. אחת הגישות המנחות את הצוות והדייר בבניית התכנית השיקומית היא גישת הכוחות המאמינה כי בכל אדם טבועים כוחות ואין זה משנה באיזה מצב הוא נמצא בחיים.
לצאת מהקופסא
הדיירים מנהלים אורח חיים עצמאי לחלוטין תוך קבלת ליווי והדרכה של הצוות. במהלך היום, הדיירים עובדים במסגרות תעסוקה שונות. מקומות העבודה מגוונים – עבודה מוגנת או עבודה בשוק החופשי המותאמים ליכולותיו ורצונותיו של כל דייר. בנוסף, קיימת אפשרות שילוב במסגרות נוספות כדוגמת שרות לאומי ו"מתנדבים במדים".
עוד משהו
בכול הדירות, מתקיימת אחת לשבוע ישיבת דירה בנוכחות הדיירים, המדריך ומתאמת הטיפול (עובדת סוציאלית). בישיבה דנים בהתנהלות הדירה, בדפוסי התקשורת הקיימים, מעלים קונפליקטים העולים מחיי השותפות ומעלים נושאים ורעיונות חדשים הקשורים לדייריה.