בית אלה

קצת עלינו
היסטוריה
בית אלה הוקם בספטמבר 2015 על ידי משרד הרווחה וכעת מופעל על ידי חברת ענבלים (א.מ.ע) בע"מ. קהל היעד - ומשמשת כהוסטל קצר טווח לנשים וצעירות מעל גיל 18, המתמודדות עם קשיים נפשיים על רקע טראומה מינית.
הצוות המטפל
המסגרת עובדת 24 שעות ביממה בכל ימות השנה, וכוללת צוות נשי ממגוון דיסציפלינות. מטרת הטיפול וההגעה לבית אלה, הנה, יצירת תחושת ביטחון, הקלה, התארגנות, ייצוב וויסות של סימפטומים. אורך הטיפול הינו עד ארבעה חודשים.
הייחודיות של המקום
השהות בבית אלה כוללת התנהלות על פי סדר יום מובנה, המורכב מטיפולים קבוצתיים ופרטניים, המכוונים לסייע לכל אחת לשפר את רמת הוויסות הרגשי ולהעשיר את דרכי התמודדות שלה עם מצבי מצוקה שונים. כמו גם, המסגרת כוללת תורנויות שונות שמטרתן לשמור על סביבת מגורים מאורגנת ונעימה.
לצאת מהקופסא
כמסגרת כוללנית, ישנן 3 ארוחות ביום, וזמן המוגדר לשינה ומנוחה. ניתן לצאת מהמסגרת על מנת להמשיך את הטיפול הפרטני בקהילה, ו/או עבודה, לימודים ועניינים אחרים הנדרשים למטופלת, בהתאם להחלטה משותפת ולתוכנית הטיפולית האישית של כל אחת.
עוד משהו
הצוות הטיפולי בבית אלה מתמחה בטיפול בנשים הסובלות מטראומה מורכבת וכל התופעות הנלוות לטראומה כולל מצבי דיסוציאציה שונים ועוד. הוא כולל מטפלות קליניות, פסיכיאטרית, מדריכות טיפוליות, מנחות קבוצות, מדריכות חוגים ומתנדבות.