בית ענבל

קצת עלינו
היסטוריה
בית ענבל נפתח בימים אלו, אפריל 2021, על ידי משרד הרווחה ומופעל על ידי חברת ענבלים (א.מ.ע) בע"מ.
קהל היעד
ההוסטל מיועד לנשים וצעירות מעל גיל 18, המתמודדות עם קשיים נפשיים על רקע טראומה מינית. המסגרת עובדת 24 שעות ביממה בכל ימות השנה, וכוללת צוות נשי ממגוון דיסציפלינות.
הצוות המטפל
הצוות הטיפולי בבית ענבל מתמחה בטיפול בנשים הסובלות מטראומה מורכבת וכל התופעות הנלוות לטראומה כולל מצבי דיסוציאציה שונים ועוד. הוא כולל מטפלות קליניות, פסיכיאטרית, מדריכות טיפוליות, מנחות קבוצות, מדריכות חוגים ומתנדבות.
הייחודיות של המקום
המסגרת מאפשרת לנשים המתמודדות עם טראומה מורכבת עקב פגיעות מיניות, לעבור תהליך ארוך טווח טיפולי ושיקומי. מטרת ההוסטל להוות מסגרת בה תוכל המטופלת למצוא מקום בטוח ומוגן המאפשר מרחב ללמידה כיצד לחיות לצד הקשיים עימם היא מתמודדת, להפחית את הסימפטומים ולשפר את איכות חייה, ולהוות מקום לצמיחה אישית, העצמה והרחבת יכולותיה, רצונותיה וחלומותיה.
לצאת מהקופסא
כמסגרת כוללנית, ישנן 3 ארוחות ביום, וזמן המוגדר לשינה ומנוחה. ניתן לצאת מהמסגרת על מנת להמשיך את הטיפול הפרטני בקהילה, ו/או עבודה, לימודים ועניינים אחרים הנדרשים למטופלת, בהתאם להחלטה משותפת ולתוכנית הטיפולית האישית של כל אחת.
עוד משהו
התהליך האישי מאפשר למטופלת להיות בתהליך טיפולי- שיקומי התואם את הדינאמיות של חייה. ראשית המקום מקנה חוויה של בטחון, מוגנות והחזקה כבסיס לקראת חיים עצמאיים. לצד ההבנה בצורך בהגנה והכלה, אנו מאמינות בתהליכים המקנים בחירה, שליטה ואחריות אישית, ויוצרים תחושה של מסוגלות אישית.

הטיפול המוצע במסגרת כולל שיחות טיפוליות פרטניות המתקיימות פעמיים בשבוע, קבוצות טיפוליות ופעילויות שונות, מהן המטופלת יכולה להרכיב , יחד עם הצוות הטיפולי את התוכנית הטיפולית- שיקומית שלה. הכניסה לכל אחת מפעילויות אלו הינה חובה על פי התוכנית האישית שלה. בכל שלושה/ארבעה חודשים תתקיים פגישה של הערכת התוכנית והתאמתה.