דיור מוגן חיפה

קצת עלינו
איפה בארץ
דיור מוגן נותן שירותי שיקום בתוך הבתים של הדיירים הפרוסים ברחבי חיפה והקריות.
היסטוריה
דיור מוגן חיפה הוקם בשנת 2008 כאשר השירות החל עם מס' דיירים שעשו תהליך בהוסטל לצעירים בחיפה והיה צורך לעזור בשילובם בדירות בקהילה. כעת הדיור מונה 85 דיירים ודיירות צעירים.
קהל היעד
דיור מוגן ענבלים מספק שירותי שיקום לנפגעי נפש צעירים, המופנים דרך סל שיקום, מכל רחבי הארץ.
הצוות המטפל
– הדיירים מלווים מספר שעות ביום ע"י צוות של עובדים סוציאליים ומדריכים שיקומיים ומשתלבים בחיי הקהילה. מטרת הצוות המלווה את הדיירים הינו לסייע להם למצוא את דרכם האישית לצמיחה ולהתפתחות, באמצעות תוכנית שיקום אישית ייחודית.
הייחודיות של המקום
הדיירים המתגוררים בדירות בקהילה, התכנית נבנית בשיתוף פעולה מלא של הדייר, תוך הקשבה לרצונותיו, משאלותיו ויכולותיו הייחודיות. מטרת העבודה המשותפת לקדם את תהליך ההחלמה, באמצעות בניית זהות מחודשת ושילובו מחדש של הדייר בקהילה, תוך קיום אורח חיים עצמאי. אחת הגישות המנחות את הצוות והדייר בבניית התכנית השיקומית היא גישת הכוחות המאמינה כי בכל אדם טבועים כוחות ואין זה משנה באיזה מצב הוא נמצא בחיים.
לצאת מהקופסא
ועד דיירים דיור מוגן חיפה

זו כבר השנה השניה בה פועל פרויקט מיוחד בדיור לצעירים ענבלים בחיפה: ועד דיירים! קבוצת הועד, בה 10 משתתפים, נפגשת מדי שבוע למפגש חברתי של גיבוש ויזמות. חברי הועד מובילים אירועים לכלל הדיירים בדיור, בהם חגים, אירועי גיבוש ועוד. יש מקום לכל אחד/ת לקחת יוזמה, ליצור ולהשתתף במידה ובדרך שהוא רואה לנכון.

בין לבין חברי הועד גם דואגים לגיבוש כלל הדיירים וכמובן לגיבוש קבוצתי בינם לבין עצמם.

בחודשים האחרונים המפגשים מתקיימים בזום בשל ההגבלות, אך בקרוב אנו מקווים לשוב ולהיפגש באוויר הפתוח ופנים אל פנים,