הוסטל ברושים

קצת עלינו
היסטוריה של המקום
ההוסטל הוקדם מתוך הבנה כי קשייו של הצעיר לא תמו בהגיעו לגיל 18 ולעיתים קרובות הוא זקוק לגשר לבניית חיים עצמאיים בקהילה. מתוך הכרה בצרכים אלה, קב' גיא בשיתוף פעולה ובמימון של משרד הרווחה פתחו מסגרת ייחודית זאת.
קהל היעד
ברושים" נותן מענה לגברים צעירים בגילאי 18-25, אשר נמצאים בסיכון וללא עורף משפחתי. כדוגמת בוגרי פנימיות, אומנה, חיילים בודדים שהשתחררו, מטופלים בלשכות ביחידות הצעירים וצעירים אשר לא זכאים לסל שיקום.
השירות והצוות
כאמור, מטרתו המרכזית של הוסטל "ברושים" הינה לסייע לצעיר לרכוש מיומנויות של חיים עצמאיים בקהילה כגון: השתלבות במעגל התעסוקה / רכישת השכלה, מיומנויות החזקת בית, גיבוש תהליכי נפרדות והגדרת זהות עצמית ועוד. ההוסטל ממוקם בלב ראשון לציון , בשכונה שקטה ופסטורלית ומאובזר ברמה הגבוה ביותר בכל הנדרש כדי לתת לצעיר תחושת בית, חמימות והזדמנות לעשיית תהליכים המשמעותיים בעיניו של כל צעיר. ההוסטל פתוח 24/7 ומאוייש באנשי צוות טיפולי וחינוכי כדי לקדם את הצעיר במטרות ממוקדות לפי רצונו, צרכיו ומסוגלותו האישית כגון : בתעסוקה, השכלה, מיומנויות חברתיות ותפקודיות. הצוות כולל מנהלת שירות, עו"ס, רכזת בית, רכזת חינוך ותעסוקה וצוות של מדריכים העובדים במשמרות.
דרכי העבודה
ההוסטל מתפקד כבית לכל דבר והשהות מבוססת על יחסי אמון, כבוד ההדדי, אמונה בצעיר ובכוחותיו, ומצריכה מוטיבציה פנימית לשינוי על מנת לסייע לצעיר לרכוש כלים מעשיים לקראת יציאה לחיים עצמאיים בקהילה. עם כל צעיר תבנה תוכנית אישית עפ"י צרכיו, כוחותיו ורצונותיו למשך שנה וחצי. במהלך תקופה זו יערכו וועדות הערכה לבחון את התקדמות הצעיר ודרכי הטיפול. ההפניות נעשות ע"י עו"ס הקהילה המטפלת בצעיר בתיאום עם הגורמים הנוספים המטפלים בצעיר במידה ויש.